Balina Güvercinin Fiziki Özellikleri
15 Mayıs 2024

Balina Güvercinin Fiziki Özellikleri

Balina Güvercin, Güvercingiller familyasının bir üyesi olan balina güvercin türü oldukça kıymetli bir güvercin türüdür. Balina güvercin diğer güvercin türlerine göre süs amacıyla beslenen güvercin türleri arasında yer almaktadır. Balina güvercin türü uçuş performansı ve paçalı ayakları sayesinde dikkat çeken bir güvercin çeşididir. Bu güvercin türü gök yüzünde derinlemesine dalış gerçekleştirerek yüksek hızda uçma kabiliyetine sahiptir. Balina güvercin türünün yetiştirilmesi oldukça kolaydır. Bir kısım güvercin ırklarıyla çiftleştirilmesi sonrasında son derece güzel görünümlü türleri üretilmiştir. Güvercin türleri arasında uçuş performansı bakımından hareketli özelliğe sahiptir. Balina güvercin gök yüzünde süzülürken gök yüzünde inanılmaz hareketler sergilemektedir. Balina güvercin türünün üretilmesi oldukça kolay olmakla birlikte ekonomik değeri fazla olmadığından dolayı birçok güvercin sever tarafından beslenmektedir.

Balina Güvercinin Fiziki Özellikleri Nelerdir?

Birçok güvercin türü gibi vücudundaki tüyleri beyaz renklidir. Bu güvercin türünün rengi tamamen beyaz olması nedeniyle göze güzel bir görüntü oluşturmaktadır. Balina güvercin türleri incelendiğinde göz renkleri siyah renkte olup gagaları tüyleri gibi beyaz özelliktedir. Yapı ve görüntü itibariyle kilolu durmakta olup bacakları kısadır. Bunun yanı sıra diğer güvercin türlerine göre kısa boyludur. Bu nedenle tıknaz özellik göstermektedir. Balina güvercin türlerinin son zamanlarda farklı güvercin türleri ile çiftleştirilmesi nedeniyle ırklarında değişiklik gözlemlenmiş ve farklı renklerde üretilmesi sağlanmıştır. Erkek balina güvercinin kanatları kuyruk üzerinde durur. Ancak dişi balina güvercinlerin kanatları kuyruklarının altına doğrudur. Güvercin severler çoğunlukla kuyruk üzerinde yağ bezesi olmayan balina güvercinleri tercih etmektedir. Bunun temel nedeni ise yağ bezesi olmayan balina güvercinler görüntü itibariyle daha güzeldir. Balina güvercinlerin vücutları büyük olmayıp gaga yapısı olağan düzeydedir. Kısa bacakları üzerinde oluşan tüylenme göz hitap etmekte olup, bir kısım balina güvercin türlerinde paçalarında tüyler olmadığı gözlemlenmiştir. Balina güvercin karakteristik özelliklerini incelendiğinde 13-16 arasında kuyruk teleklerinin bulunduğu tespit edilmiştir.

Balina Güvercin Fiyatları

Güvencin severler tarafından sevilerek beslenen balina güvercinlerin fiyatları 20 TL ile 2000 TL arasında fiyatları değişmektedir. Bunun temel nedeni güvercinin karakteristik özelliği ve gök yüzündeki hareketliliğine göre değer biçilmektedir. Tüylerinin göz kamaştırıcılığı balina güvercinin tercih edilmesindeki en önemli etkenlerdendir. Güvercin severler balina güvercinlerin gök yüzünde takla atması ve hareketleri nedeniyle tercih edilmektedir. Birçok güvercin sever balina güvercin fiyatlarının uygun olması hasebi ile sıklıkla tercih ettiği gözlemlenmiştir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Editörün Seçtiği

Balinalar Ne Yer?

Balinalar Ne Yer?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Balina Çiftleşmesi Nasıl Olur?

Balina Çiftleşmesi Nasıl Olur?

Mavi Balina Kaç Ton

Mavi Balina Kaç Ton

Mavi Balina Kalbi Mavi Balina Ölçülerinin Karşılaştırılması

Mavi Balina Kalbi Mavi Balina Ölçülerinin Karşılaştırılması

Balina Türleri ve Özellikleri

Balina Türleri ve Özellikleri

Mavi Balina Türleri ve Özellikleri

Mavi Balina Türleri ve Özellikleri